Součástí recenze je také video, které je dostupné pouze REGISTROVANÝM uživatelům.

Registrace je bezplatná a zabere Vám doslova pouze pár sekund.

Pro první test jsem zvolila punčochové kalhoty, které mám velmi ráda a nosím je nejčastěji. Další výhodou je, že většina z Vás tento typ dobře zná a pro další recenze tak alespoň máme odrazový můstek.

Složení těchto punčoch tvoří z 85% polyamid a z 15% elastan. Běžně se dají pořídit okolo stovky, ale v akci je lze sehnat i za 60 Kč. Občas bývá tento typ také ve výhodných nabídkách typu 2+1 zdarma. Punčochové kalhoty se prodávají v papírové krabičce a prozatím jsem se nesetkala s tím, že bych u nového kusu musela řešit nějaké kazy.

Už na dotek jsou velmi příjemné a také na nohou plně vyhovují. Ráda se pak po nožkách hladím a užívám si jemné šimrání. Také při pohybu jsou fajn. Nikde netlačí, neřežou, nekoušou ani nekloužou. Poddajné jsou v sedu i v podřepu. Přestože jde o sílu pouhých 15DEN, vyhovují mi spíše v chladnějším jarním či podzimním období.

Co se týče samotného vzhledu, je na první pohled patrné, že nejde o silonky za dvacku. Perfektně přilnou, lehce formují postavu a umí také maskovat některé nedostatky. Projevy pomerančové kůže a modřinky zvládnou, ale znaménka či drobné štípance jsou pod silonkami patrné. Rovnoměrné krytí hned po nasazení nečekejte. Punčochy je třeba poupravit, různě povytahovat a uhladit. Při změně polohy (např. z dřepu) už však drží rovnoměrně. A dokonce i po několikerém nošení není patrné žádné vytahání např. v oblasti kolen.

Šev špičky je poměrně výrazný, naštěstí ne nepříjemný. Zesílení je pak hezky zpracované. Punčocha se mi v této části nikdy neprodřela ani neprotrhla. Navíc částečně kryje prsty a jejich případné nedokonalosti. Oprýskaný lak, odřeninky nebo mozolky tak nejsou ihned patrné. Pokud však máte prstíky jako ze škatulky a chcete je ukazovat, volila bych určitě jiné punčochy. Zesílená pata chybí. Oko nebo jiný defekt se mi zde ale nikdy nestal. A to mohu podepsat také u sedu. Ten je velmi pohodlný a pružný.

Co se týče pasu, tak u tohoto typu je posazen výše. To má samozřejmě svá pro i proti. Pokud má žena větší bříško, tak se díky danému protažení postava hezky zformuje. Na punčochy však nesmí přijít upnuté šaty. Šev, který vede od rozkroku k pasu je vidět a nevypadá to dobře. Pas neklouže ani nestahuje. Lehkému otlačení se však po sundání nevyhnete.

Nyní trochu odbočím, ale v rámci recenze je nutné jedno malé porovnání. Bellinda před časem přišla s technologií 3D pletení. Tato novinka by díky tzv. svařovaným bodům měla zabránit pouštění ok. Punčochové kalhoty ABSOLUT RESIST 15 DEN jsem vyzkoušela 2x a v obou případech se mi během krátké chvíle vytvořilo oko. Navíc jsou řádově o 50 Kč dražší než ty, které recenzujeme dnes. Rozhodování mezi těmito dvěma variantami je tak zcela jednoznačné.

Abych tyto PK stále jen nechválila, musím poukázat na jednu poměrně nepříjemnou vadu. Častým jevem je tvorba nevzhledných vodorovných kazů. Oko se sice nerozjede, ale opakovaným nošením vzniká jedna linka za druhou. Přestože tak mají tyto punčochové kalhoty šmrnc i k večerním šatům, volila bych je výhradně k běžnému nošení např. do práce. Pro zvláštní příležitosti, kdy je potřeba mít nožky dokonalé připravené, musíme sáhnout jinam.

Plusy: 
Opravdu velmi pohodlné
Mínusy: 
Při opakovaném nošení tvorba nevzhledných linek (kazů)

Hodnocení autora

Zpracování zesílených částí: 
8,5/10
Zpracování ostatních částí: 
7,5/10
Odolnost materiálu: 
8,0/10
Krytí nedokonalostí: 
7,0/10
Pocit z nošení: 
8,5/10
Vzhled: 
8,0/10
Celkové hodnocení autora: 
8,0/10
Hodnocení uživatelů: 
9.63636
Průměrné hodnocení: 9.6 (11 hlasů)